ZŠ Hudcova ve Vysokých Tatrách

V rámci projektu Erasmus+ vyjeli žáci 8. a 9. ročníků na ekologické poznávání oblasti spojené s vysokohorskou turistikou. Provázelo nás slunečné počasí, které umocňovalo krásu skalnatých štítů, hlubokých dolin, malebných zákoutí se stříbrnými stužkami vodopádů a zčeřenou hladinou horských ples.
A že se bylo na co dívat!!! Na našich túrách jsme viděli známé Štrbské, Popradské, Skalnaté, Zelené a Bílé pleso, symbolický hřbitov obětí Tater, stoupali jsme dolinou Studeného potoka s vodopády, občerstvovali se na chatách Reinerové, Zámkovského a Teryho. z Tatranské Lomnice jsme se svezli lanovkou, zdolali jsme Velkou Svišťovku.
Poslední den byl relaxační. Navštívili jsme muzeum TANAPu, které návštěvníky seznamuje s tatranskou přírodou, s její ochranou a s dějinami zpřístupnění Tater. Na zpáteční cestě jsme si užili zábavy v Tatralandii, v největším slovenském aquaparku, který se nachází na úpatí Tater nedaleko Liptovského Mikuláše.
O tom, že se tato akce opravdu vydařila, svědčí velká spokojenost zúčastněných žáků. Za to patří poděkování vedení školy, panu řediteli, který projekt připravil a panu zástupci 2. stupně, který naplánoval program a super túry.