Zdravotnický pětiboj v ŠD

Za slunečného pátečního odpoledne proběhl 20. května v rámci společných družinových aktivit „Zdravotnický pětiboj“.
Akce proběhla na umělém hřišti FC Medlánky, pět stanovišť zahrnovalo řešení úkolů ke zdokonalení schopnosti odhalit rizika chování, které mohou vést k úrazům a poškození zdraví, k seznámení se zásadami poskytování první pomoci, nechyběla stanoviště, která prověřila praktické schopnosti dětí – obvazová technika při využití trojcípých šátků nebo transport zraněných různými způsoby.
Po splnění zadaných úkolů se mohly děti zabavit u dvou „odpočinkových“ stanovišť a vylovit udicemi pár pestrobarevných rybek nebo prověřit svou běžeckou rychlost, paměť a schopnost týmové spolupráce při skládání postupné číselné řady.
Svým obsahem podobné akce organizuje ŠD každoročně, v činnostech školní družiny jsou témata bezpečného a zodpovědného chování zařazována v průběhu celého školního roku, ale v jarních měsících a před blížícími se prázdninami považují vychovatelky za důležité připomenout dětem významnou roli laické veřejnosti při poskytování první pomoci a především význam správného rozhodování ve složitých situacích a zodpovědnost za své jednání.
Podle reakcí dětí máme důvod věřit, že pro ně byla akce nejen přínosná, ale i zábavná, ale hlavně v pohodě a bez sebemenších bolístek.