Výlet do Vídně

V úterý 24. května jsme se v rámci výuky německého jazyka vydali na výlet do sousedního Rakouska. Cílem byla návštěva hlavního města. Než jsme se vypravili na cestu, připravovali jsme se předem ve výuce tak, abychom znali základní slovíčka, na která můžeme ve Vídni společně narazit.

Sešli jsme se brzy ráno u školy a čekali na autobus. Přestože jsme měli zpoždění na cestě a předpověď počasí nevypadala příliš dobře, úspěšně jsme dorazili před půl jedenáctou k zámku Schönbrunn. Zde nás čekala prohlídka areálu, zahrad. Nechyběla ani pauza, kdy se děti mohly osvěžit zmrzlinou.

Další naše cesta vedla co centra města, kam jsme se dopravili metrem. Úkolem bylo zakoupit si jízdenky do městské hromadné dopravy samostatně za využití německého jazyka. To jsme splnili a pokračovali dále ke Karlskirche, odtud pěšky k opeře a do palácového komplexu Hofburg. Viděli jsme nejen parlament, ale i radnici a Stephansdom, jednu z nejvýznamnějších rakouských gotických památek. Poté nás čekala pauza na oběd a cesta tramvají k Hundertwasserhausu, kde jsme obdivovali architekturu Friedensreicha Hundertwassera. Zakoupili jsme si poslední suvenýry, na cestu zpátky jsme se posilnili něčím sladkým a odebrali jsme se k autobusu.

Přestože předpověď počasí příznivá nebyla, vše nakonec dobře dopadlo a my jsme večer, plni nových podnětů, dorazili do Brna.