Úspěchy v českém jazyce

Recitační soutěž

V pátek 10. března se uskutečnilo v prostorách Mahenovy knihovny na ulici Kobližná městské kolo recitační soutěže. I naše škola zde měla své zástupce v obou kategoriích. Nejlépe se dařilo Jonáši V. Vedralovi ze třídy 7. A, který za své vystoupení získal hned dvě ceny. 1. ocenění Jonáš získal od poroty za svoji skvělou schopnost zaujmout diváka, jako 2. ocenění získal cenu diváka. Moc Jonášovi gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci a věříme, že si stejně dobře povede i v příštích ročnících této soutěže. Za účast děkujeme i dalším dvěma recitátorům – Jakubu Simonovi ze třídy 8. B a Janu Rubešovi ze třídy 9. A.

Babylon aneb soutěž ve čtenářské gramotnosti

Hned po jarních prázdninách v úterý 21. března se na ZŠ Brno, Kuldova uskutečnilo městské kolo Babylonu – soutěže ve čtenářské gramotnosti. I zde jsme měli své zástupce. Celkem 11 žáků 6. a 7. ročníku, úspěšní řešitelé školního kola, se v městském kole během jedné hodiny snažilo splnit co nejvíce úkolů této náročné češtinářské soutěže. Nejlépe se s četbou a následnou prací s textem vypořádali: Sára Jará (6. A), Alžběta Lajcmanová (7. C), Tomáš Teplan (7. A), Marie Vojtěchová (7. A), Viktor Nevosád (6. A) a Ondřej Šupler (7. A). Tito žáci se také stali úspěšnými řešiteli městského kola. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a všem reprezentantům naší školy děkujeme za účast.

Olympiáda v českém jazyce

V pondělí 3. dubna se v prostorách Školského úřadu Jihomoravského kraje konalo městské kolo olympiády v českém jazyce. Naši školu důstojně reprezentovala žákyně 9. A Ema Sofie Drápelová. Svými výsledky se zařadila na výborné 20. místo z celkového počtu 56 soutěžících a zařadila se tak mezi úspěšné řešitele. Moc děkujeme za účast, skvělou reprezentaci a přejeme hodně štěstí při přijímacích zkouškách.