Týden jazyků

V týdnu od 3. do 7. října probíhala na 2. stupni projektová výuka v rámci Týdne jazyků.

Děti se seznámily nejen se zajímavostmi z různých zemí, ale také právě s jazyky nebo dialekty, kterými se v některých oblastech hovoří. V rámci Evropy jsme se věnovali Francii, Itálii, Španělsku, Irsku, Islandu, dále pak Austrálii, Novému Zélandu, Koreji, Japonsku, Kolumbii nebo Nigérii.

Každá třída pod vedením jedné z vyučujících vypracovávala zadané výstupy – vařilo se, tančilo, kreslilo i zpívalo. Děti dokonce připravily zábavné i vědomostní soutěže pro své spolužáky a spolužačky z ročníku. Někteří se pak postarali i o tvorbu základních jednoduchých slovníčků.

V úterý se všichni přemístili na Sýpku, kde nás čekal kulturní zážitek v podobě anglického divadelního představení.

Týden příprav a dobře odvedené práce vyvrcholil závěrečným prezentováním, soutěžením, ale také právě tančením a ochutnáváním. To vše za podpory vyučujících cizích jazyků, podpořit nás přišli nejen třídní učitelky a učitelé, ale i vedení školy.

Akce se vydařila na jedničku a děti si z ní jistě odnesly pěkné zážitky, ale především nové vědomosti a schopnosti.