Turnaje v piškvorkách v ŠD

V polovině června jsme si ve družině zasoutěžili v piškvorkách.

První turnaj proběhl v úterý 13.6. pro děti třetích ročníků v VII. a VIII. oddělení. Zúčastnilo se 12 dětí (6 ze VII.odd. a 6 z VIII.odd.). Po hodinovém urputném boji zvítězil Petr Bajer, druhý byl Adam Opluštil a třetí Honza Křižovič. Ostatní, nesoutěžící, děti fandily. Děti hrály fair play a vzájemně se podporovaly. Nakonec proběhlo závěrečné vyhodnocení, každý soutěžící dostal malou odměnu.

Druhý turnaj se uskutečnil o týden později v úterý 20.6. pro děti druhých tříd, tedy IV. – VI. oddělení. tentokrát byla soutěž ozvláštněna a hrálo se s „přírodními piškvorky“, kdy proti sobě stály kaštany, bukvice a oříšky a soutěžilo se za krásného počasí venku na zahradě. K původně přihlášeným dětem se postupně přidávali další zvědavci, takže nakonec se hrálo skoro všude a museli jsme si přimalovat další políčka křídou na chodník. Dětem se akce moc líbila, na konci soutěže dostali všichni zúčastnění sladkou odměnu.