Třídenní pobyt RS Drak Křižanov tříd 5. A a 5. B

Ve dnech 20. – 22. října vyrazily děti tříd 5. A a B za dobrodružstvím na Vysočinu. Celý pobyt byl provázán tématem Vesmír, kdy děti byly rozděleny do skupin a plnily různé úkoly.
První den měly možnost strávit v přírodě, kde hrály různé hry a aktivity, vyzkoušely si svoji obratnost v místním lanovém centru, vyrazily na výlet k rybníku Loucký a do lesa, kde stavěly domečky pro zvířátka. Večer pak byla přednáška o práci hasičů, kteří jsou součástí IZS. Tuto přednášku měla naše paní učitelka Šoškolová, která je členkou místního SDH.
Další den se zapojily do růžového dne, který ve stejnou dobu probíhal ve škole a poté se vydaly navštívit nedaleké městečko Křižanov. Návštěva se týkala také místní hasičské zbrojnice, kde pokračovala beseda o činnosti hasičů. Seznámili jsme se s hasičskou technikou a výstrojí. Na několik minut se z dětí stali mladí hasiči, kdy měli možnost si vyzkoušet jejich činnost.
Poslední den pobytu děti navštívily místní letiště a dověděly se něco o letadlech a letovém provozu. Procházkou okolo místních rybníku a lesem se poté vracely do RS Drak a následně zpět do Brna.
Výlet se všem líbil.