Seznámení prvňáčků s Beeboty v ŠD

Ve čtvrtek 26. ledna se ve školní družině uskutečnila akce určená pro prvňáčky – programování s Bee-Boty (děkujeme za zapůjčení a koordinaci panu učiteli z PdF MU Brno, katedra techniky).
Tito roztomilí robůtci ve tvaru včelek děti skutečně uhranuly. Nejprve jsme si s dětmi vysvětlili, co Bee-Boti umí a jak s nimi správně pracovat. Následovala praktická část, kdy děti do dvojic dostaly robůtka a s ním zkoušely pomocí příkazů a správného naprogramování jezdit po připravených plánech či jen tak po tělocvičně. Následovala poslední část programu – soutěž. Vítězové, kterým se podařilo včelky naprogramovat bez chyby, získali diplom a něco na zub a všichni účastníci dostali drobné odměny za skvělou práci!