Programování s Bee-Boty v ŠD

V pátek 3. června se ve školní družině uskutečnila akce určená pro prvňáčky – programování s Bee-Boty (děkujeme za zapůjčení a koordinaci panu učiteli z PdF MU Brno, katedra techniky).
Tito roztomilí robůtci ve tvaru včelek děti skutečně uhranuly. Nejprve jsme si s dětmi vysvětlili, co Bee-Boti umí a jak s nimi správně pracovat. Po vyzkoušení, kdy někteří zvládli přejet tělocvičnu křížem krážem, jsme se pustili do složitější akce – naprogramovat robůtky tak, aby dělaly přesně to, co chceme. Následovala poslední část programu – soutěž. Téměř všichni se zúčastnili v různě obtížných kategoriích. Vítězové, kterým se podařilo včelky naprogramovat bez chyby, získali dřevěnou hračku robota a všichni účastníci dostali drobné odměny.