VSTUPNÍ INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020
Co je třeba udělat před odevzdáním přihlášky:
o Vybrat si z nabídky oborů vzdělávání.
o Informovat se o vybraných středních školách na jejich webových stránkách, navštívit školy při dnech
otevřených dveří, či navštívit Veletrh středního vzdělávání ve dnech 22. 11. – 24. 11. 2019 v prostorách
BVV.
o Obstarat si formuláře přihlášek – v prodejnách SEVT, www stránky jednotlivých škol a stránky MŠMT
(zde jsou nejaktuálnější formuláře) – odkaz: www.msmt.cz.
o Vyplnit přihlášky a nechat si na nich potvrdit prospěch na ZŠ (ihned po pololetním vysvědčení).
o Zákonný zástupce žáka si vyzvedne u výchovného poradce ZÁPISOVÝ LÍSTEK (během lednových
hovorových hodin).

Informace o přihlášce na SŠ:
o V prvním kole přijímacího řízení může podat uchazeč 2 přihlášky – vyplněné jako stejnopisy, na každou
uvede 2 školy – pořadí škol je na obou přihláškách stejné.
o Zákonní zástupci vyplní základní identifikační údaje, název příslušných středních škol včetně oboru a
kódu.
o Zákonní zástupci ve spolupráci s třídním učitelem doplní prospěch – třídní učitel potvrdí správnost
5. tříd.
o Vyplněnou přihlášku žáci odevzdají třídnímu učiteli, který ji předá výchovné poradkyni ke kontrole a
k podpisu řediteli školy.
o Ověřenou přihlášku ze základní školy odevzdá uchazeč příslušné střední škole do 1. 3. 2020, u oborů
s talentovou zkouškou do 30. 11. 2019.
o Pokud škola požaduje potvrzení o zdravotní způsobilosti žáka, je potřeba nechat si přihlášku potvrdit
lékařem (až po potvrzení na ZŠ).
Informace o zápisovém lístku:
o Zápisový lístek slouží k potvrzení úsmyslu stát se žákem příslušného oboru vzdělávání na dané střední
škole.
o Žák obdrží jeden zápisový lístek do 15. 3. 2020, zápisový lístek musí převzít zákonný zástupce.
o Svůj úmysl vzdělávat se na vybrané střední škole potvrdí žák odevzdáním zápisového lístku řediteli školy
o Pokud tak žák neučiní, vzdává se práva na přijetí na danou střední školu a na jeho místo může být
přijatý někdo jiný.
o Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou, toto neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit
zápisový lístek na škole, kde bude přijat na základě odvolání.
o Při ztrátě zápisového lístku vydává na základě žádosti výchovný poradce náhradní zápisový lístek.
o Součástí žádosti o vydání náhradního zápisového lístku je čestné prohlášení zákonného zástupce, že
původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní na střední škole.
¨
Konzervatoře a střední školy s talentovou zkouškou:
o Přihlášku si žák vyplní během října 2019 – upozornění – jedná se o jiné tiskopisy přihlášek.
o Na střední školu musí být zaslána nejpozději do 30. 11. 2019.
o Zápisový lístek si vyzvednete během listopadových hovorových hodin.

VSTUPNÍ INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Co je třeba udělat před odevzdáním přihlášky:

• Vybrat si z nabídky oborů vzdělávání.
  • Informovat se o vybraných středních školách na jejich webových stránkách, navštívit školy při dnech otevřených dveří, či navštívit Veletrh středního vzdělávání ve dnech 22. 11. – 24. 11. 2019 v prostorách BVV.
  • Obstarat si formuláře přihlášek – v prodejnách SEVT, www stránky jednotlivých škol a stránky MŠMT (zde jsou nejaktuálnější formuláře) – odkaz: www.msmt.cz.
  • Vyplnit přihlášky a nechat si na nich potvrdit prospěch na ZŠ (ihned po pololetním vysvědčení).
  • Zákonný zástupce žáka si vyzvedne u výchovného poradce ZÁPISOVÝ LÍSTEK (během lednových hovorových hodin).

Informace o přihlášce na SŠ:

• V prvním kole přijímacího řízení může podat uchazeč 2 přihlášky – vyplněné jako stejnopisy, na každou uvede 2 školy – pořadí škol je na obou přihláškách stejné.
  • Zákonní zástupci vyplní základní identifikační údaje, název příslušných středních škol včetně oboru a kódu.
  • Zákonní zástupci ve spolupráci s třídním učitelem doplní prospěch – třídní učitel potvrdí správnost známek za celý 8. ročník a první pololetí 9. ročníku pro žáky 9. tříd, u zájemců o víceletá gymnázia za 6. ročník a první pololetí 7. ročníku pro žáky 7. tříd, či za celý 4. ročník a první pololetí 5. ročníku pro žáky 5. tříd.
  • Vyplněnou přihlášku žáci odevzdají třídnímu učiteli, který ji předá výchovné poradkyni ke kontrole a k podpisu řediteli školy.
  • Ověřenou přihlášku ze základní školy odevzdá uchazeč příslušné střední škole do 1. 3. 2020, u oborů s talentovou zkouškou do 30. 11. 2019.
  • Pokud škola požaduje potvrzení o zdravotní způsobilosti žáka, je potřeba nechat si přihlášku potvrdit lékařem (až po potvrzení na ZŠ).

Informace o zápisovém lístku:

• Zápisový lístek slouží k potvrzení úsmyslu stát se žákem příslušného oboru vzdělávání na dané střední škole.
  • Žák obdrží jeden zápisový lístek do 15. 3. 2020, zápisový lístek musí převzít zákonný zástupce.
  • Svůj úmysl vzdělávat se na vybrané střední škole potvrdí žák odevzdáním zápisového lístku řediteli školy a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne, kdy bylo oznámeno rozhodnutí o přijetí.
  • Pokud tak žák neučiní, vzdává se práva na přijetí na danou střední školu a na jeho místo může být přijatý někdo jiný.
  • Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou, toto neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek na škole, kde bude přijat na základě odvolání.
  • Při ztrátě zápisového lístku vydává na základě žádosti výchovný poradce náhradní zápisový lístek.
  • Součástí žádosti o vydání náhradního zápisového lístku je čestné prohlášení zákonného zástupce, že původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní na střední škole.

Konzervatoře a střední školy s talentovou zkouškou:

• Přihlášku si žák vyplní během října 2019 – upozornění – jedná se o jiné tiskopisy přihlášek.
  • Na střední školu musí být zaslána nejpozději do 30. 11. 2019.
  • Zápisový lístek si vyzvednete během listopadových hovorových hodin.