Pohádkové „RISKUJ“ ve školní družině

V posledním listopadovém týdnu proběhla v odděleních ŠD 1. tříd soutěž „Riskuj“, která prověřila znalosti a paměť všech soutěžících. Společným jmenovatelem pěti soutěžních okruhů byly pohádky. Pro získání co nejvyššího počtu bodů musela dvoučlenná družstva správně pojmenovat pohádku podle obrázku či fotky, uvést název pohádky podle krátkého úryvku nebo podle několika indicií odhalit jméno pohádkové postavy. Vzestupně bodově ohodnocené otázky děti vybíraly z pěti kategorií, připomněly si tak pohádky hrané i kreslené, české i zahraniční i samotné hlavní hrdiny z těchto pohádek.

Všichni hráči se při soutěži dobře pobavili, většina prokázala nejen pohádkové znalosti, ale i promyšlenou herní strategii.