Recitační soutěž

15.03.2018 09:31

Dne 23. 2. proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Z každé třídy prvního stupně se ho zúčastnili dva nejlepší žáci neboli vítězové třídních kol. Ti byli rozděleni do těchto věkových kategorií: 0. kategorie (1. ročník), 1. kategorie (2. a 3. ročník) a 2. kategorie (4. a 5. ročník). Každý žák ze sebe vydal to nejlepší. Porota po dlouhém rozhodování vybrala z každé věkové kategorie tři nejlepší žáky. Všichni žáci dostali diplomy a ti umístění i krásné knižní ceny. Dva recitátoři z každé kategorie byli vybráni k reprezentaci svých schopností, třídy i naší školy do okresního kola. Všichni žáci dostali diplomy a ti umístění i krásné knižní ceny. Dva recitátoři z každé kategorie byli vybráni k reprezentaci svých schopností, třídy i naší školy do okresního kola.

Dne 8. 3. proběhlo v SDV Labyrint v Bohunicích okresní kolo recitační soutěže. Z naší školy do něj postoupilo šest žáků (Jonáš Lienerth 1.A, Klára Buličková 1.B, Matyáš Lienerth 3.A, Tomáš Musil 3.C, Jakub Kobylka 5.A a Sabina Bucková 5.B). Samotný postup do tohoto kola soutěže je veliký úspěch a vybraní žáci si ho stoprocentně zasloužili. I přes občasné dolehnutí trémy podali všichni naši reprezentanti vynikající výkony. Z šesti zúčastněných žáků byli oceněni hned tři. Jonáš Lienerth obdržel za svůj výkon cenu diváka, Matyáš Lienerth dostal od poroty zvláštní ocenění za nelenošnou práci s hlasem. Tomáš Musil byl ve své kategorii ohodnocen jako jeden z nejlepších recitátorů a bude naši školu reprezentovat i v krajském kole soutěže. Všem zúčastněným gratulujeme a Tomášovi přejeme mnoho štěstí v dalším kole.

foto viz fotogalerie