Mikulášská nadílka

07.12.2018 14:53

Jak už to od nepaměti bývá, 5. 12. navštěvuje každým rokem děti Mikuláš se svoji družinou. A protože měl cestu kolem, navštívil v tento den v dopoledních hodinách i naši školu a to v podání našich páťáků a deváťáků. Páté ročníky připravili mikulášskou nadílku pro celý první stupeň a aby jim to nebylo líto, jejich třídy navštívila mikulášská družina z devátých tříd, která poté pokračovala na  druhý stupeň. V každé třídě Mikuláše s  anděly a čerty přivítaly děti s paní učitelkami básničkami a písničkami, které se naučily a přislíbily, že i další rok budou hodné, pilné a budou se vzorně připravovat na vyučování. Čerti si tedy na své moc nepřišli a odcházeli s prázdnými pytli, zato děti si v tento den odnesly sladké dárečky a kdo byl odvážný a přiznal, že jen trošku zlobil, vysloužil si uhlí, bramboru a čertovské pomalování.

V některých třídách dokonce probíhalo mikulášské a čertovské učení či tvoření a některé děti přišly  v čertovských  kostýmech. Všichni jsme si tento den náramné užili a už se těšíme zase na příští rok.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii a v sekci svých tříd.