Návštěva žáků a pedagogů ze ZŠ Gessayova

V minulých týdnech hostila ZŠ Hudcova dvě skupiny žáků a pedagogů z naší partnerské školy v Bratislavě.

Dne 17. května nás navštívili žáci druhého stupně se svými vyučujícími, společně si prohlédli školu a poté jsme se všichni odebrali do kulturního centra Sýpka, kde se uskutečnil bohatý kulturní program s názvem Česko/Slovensko má talent. Hlavní náplní byla vystoupení našich i slovenských žáků. A co že jsme si to vlastně užili? Čekala nás taneční vystoupení ve stepu, sportovním aerobicu, akrobacii. Zhlédli jsme divadelní představení, ale vyslechli i sólový nebo sborový zpěv. Děkujeme všem zúčastněným za přípravu této netradiční akce. Jakmile se pak děti naobědvaly, mohly se těšit na odpolední program v centru města Brna. A my doufáme, že první skupina našich slovenských přátel odjížděla ve večerních hodinách zpět do Bratislavy spokojena plna nových zážitků.

Ve čtvrtek 25. května pak dorazila druhá skupina mladších dětí prvního stupně. Za doprovodu pedagogů si naši slovenští kamarádi vyzkoušeli různé zajímavé aktivity, do kterých se zapojili i žáci a žákyně 5. ročníku. Na stanovištích byly připraveny sportovní i herní aktivity – přehazovaná, chůze na chůdách, twister. V počítačové učebně se pak děti seznámily s 3D modelováním a boomwhackery. Po obědě se pak bratislavské děti přesunuly do zábavního a vědeckého parku VIDA, kde jsme s nimi strávili celé odpoledne.

My děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další setkání.