Návštěva Legiovlaku

Ve čtvrtek 21. 10. žáci devátých ročníků navštívili ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 až 1920, kdy se na Transsibiřské magistrále v Rusku  odehrávaly válečné operace čs. legií.V termínu 12. až 24. října se vlak zastavil na své již osmnácté zastávce v Brně Králově Poli, kde ho mohla navštívit široká veřejnost, žáci či studenti.Žáci postupně procházeli 14 zrekontruovanými vagony, mezi nimiž byly například vagony polní pošty, těplušky, dále zdravotní, filmové, velitelské a další. Všechny vagony byly věrně zrekonstruované a žáci si lépe mohli přiblížit skutečný život legionářů.Všichni zúčastnění si prohlídku Legiovlaku užili a dozvěděli se spoustu zajímavostí.