Návštěva ateliéru Pavla Čecha

S dětmi ze čtenářského kroužku “Klub Knihomolů” jsme měli díky paní knihovnici Ondruškové z medlánecké knihovny jedinečnou možnost navštívit ateliér spisovatele a ilustrátora Pavla Čecha.

Pan Čech je velice milý a vstřícný. Už jen samotné uvítání bylo pro děti zážitkem. Při vstupu do ateliéru jsme se doslova ponořili do světa autorových knih. Připadáte si, jako kdybyste mohli cestovat knižními světy a na chvíli jste se ocitli ve světě jeho knižní fantazie. Skutečně na Vás doslova dýchá knižní atmosféra. Všechny na první pohled upoutala téměř pohádková skříň a všudypřítomné autorovy obrazy. Pan Čech se rozpovídal o své tvorbě, o tom, jak jeho knihy a ilustrace vznikají. Své vyprávění prokládal svými zážitky s kamarády a při psaní knih, zavzpomínal také na léta, kdy pracoval jako hasič.

Celé setkání bylo velice milé a laskavé. Autorovo povídání děti doplňovaly, poté co se osmělily,  zajímavými dotazy. Návštěvu jsme zakončili prosbou o podpisy přinesených knih, do kterých nám pan Čech každému namaloval nějakou milou drobnou ilustraci. A na závěr jsme si společně udělali památeční foto. Na základě nadšených ohlasů dětí věřím, že setkání bylo pro všechny nezapomenutelným zážitkem.