Kocour Mikeš Josefa Lady

V těchto dnech si připomínáme 135. výročí narození a 65. výročí úmrtí jednoho z nejznámějších českých ilustrátorů dětských knih, pana Josefa Lady.

U příležitosti tohoto výročí se děti zúčastnily besedy v rámci pásma besed „Do knihovny za zvířátky„,  kde se seznámily jak s dětstvím, tak i s dospíváním a budoucí prací Josefa Lady.

Společně s kocourem Mikešem mohly lovit myši. Poté se seznámily s ilustracemi, knihami a vánočními předměty s motivy ilustrátora. Paní knihovnice jim ukázala i plakát „Braňte knihu“, kterou Josef Lada vytvořil společně s Jiřím Mahenem, a malou reprodukci si mohly odnést i do třídy.

Zároveň byla vyhlášená soutěž „Šňůrka plná písmenek pro druháky„, kdy děti vypráví paní knihovnici o přečtených knížkách a mohou nosit i obrázky k daným knihám; za to sbírají razítka do soutěžní šňůrky a na konci školního roku bude slavnostní vyhlášení nejlepších dětí jak v jednotlivých třídách, tak i napříč všemi druhými třídami. Soutěž je pro děti dobrovolná a zapojují se jen ty, které mají samy zájem.