Exkurze do Prahy pro žáky 9. ročníku

Žáci 9. ročníku se vydali na nezapomenutelnou exkurzi do Prahy v úterý 7. května. I přes nepřízeň počasí se nenechali odradit a plně využili každé chvíle svého pobytu.

První zastávkou bylo Národní filmové muzeum, kde se žáci seznámili s fascinující historií filmu. Nejenže si prohlédli expozice, ale sami se ponořili do tvůrčího procesu, kdy vytvářeli vlastní animace a zkoušeli své schopnosti v nadabování a ozvučení filmu.

Poté se vydali na komentovanou prohlídku významnými místy Prahy a instalací Davida Černého. Procházeli Národní třídou směrem k Národnímu divadlu, pokračovali na Staroměstské náměstí a kolem historických památek jako je Prašná brána a Karlova univerzita. Po krátkém rozchodu se skupina opět spojila a zamířila směrem přes Karlův most k Lennonově zdi, která je symbolem svobody a kreativity. Vrchol exkurze přišel s návštěvou Pražského hradu, kde si žáci užili pohled na impozantní stavbu a její okolí. 

I přes nepřízeň počasí se žáci vrátili domů s úsměvem na tváři a s množstvím nových zkušeností a vědomostí.

Bc. Kateřina Urbánková, učitelka češtiny a výtvarné výchovy