Desatero pro zdraví

V rámci celodružinových aktivit proběhl v pátek 26. května v době odpolední vycházky program zaměřený na prevenci dětských úrazů a na upevnění znalostí zásad při poskytování pomoci druhým.

Na připravených stanovištích si děti vyzkoušely obvazovou techniku s využitím trojcípých šátků, transport „zraněného“ pomocí nosítek, při běhacím zdravotnickém pexesu si připomněly zásady bezpečného chování při sportu, při pobytu v přírodě, ale i v domácím prostředí. Po správném poskládání jednotlivých dílků děti dokázaly na obrázku odhalit rizikové chování a situace, které obrázek zachycoval a hledaly vhodná a bezpečná řešení. Na dalším stanovišti děti prokázaly své znalosti o lidském těle a protože i sport a pohyb patří neodmyslitelně ke zdravému způsobu života, absolvovaly i běžecký závod s překonáváním tréninkových žebříků a prolézáním obručemi různých velikostí.

Za svou snahu a vydanou energii byly děti odměněny sladkou miniodměnou, věříme, že se dětem odpolední program líbil a že si děti své schopnosti předcházet úrazům a správně vyhodnocovat a řešit rizikové situace dokážou převést i do běžného života.