Celodružinová akce „PREVENCE ÚRAZŮ“

Jedna z posledních letošních společných akcí ŠD proběhla v pátek 7. června na fotbalovém hřišti FC Medlánky. Zúčastnily se jí děti všech oddělení v době odpolední vycházky. I když jsou v činnostech školní družiny průběžně zařazována témata bezpečného chování a ochrany zdraví, chtěla školní družina nyní před prázdninami tímto počinem připomenout dětem význam zodpovědného chování a správného rozhodování ve složitých situacích a zdůraznit nezastupitelnou roli laické veřejnosti při poskytování první pomoci. V pestré skladbě připravených aktivit si děti zábavnou formou připomněly zásady a desatero první pomoci, pravidla bezpečného chování v přírodě, možnosti transportu zraněných, význam používání ochranných pomůcek při pracovních činnostech a sportu a vhodná řešení složitých situací, do kterých se mohou děti dostat.
Do připravených aktivit se děti pustily s elánem a nadšením, za podpory a pomoci svých vychovatelek zvládly nástrahy jednotlivých úkolů i žáci 1. tříd. O ukončení akce se postaraly první kapky blížící se bouřky, takže ocenění všech zúčastněných už proběhlo v bezpečí školní družiny.