Baroko ve Žďáře nad Sázavou

V úterý 14. května ráno vyjely všechny tři osmé třídy autobusem směr Žďár nad Sázavou. Během hodinové cesty se všichni poctivě připravovali na referáty, které se vázaly k hlavním pamětihodnostem tohoto krásného barokního města v centru Českomoravské vrchoviny. Po příjezdu do Žďáru jsme nejdříve navštívili interaktivní výstavu věnovanou baroku. Výstava je součástí Muzea nové generace na žďárském zámku. Poté jsme se vydali k Zelené hoře, známému poutnímu místu, které je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Po komentované prohlídce kostela sv. Jana Nepomuckého jsme se naposledy rozhlédli po krásném okolí Zelené hory a sešli jsme zpět před zámek, kde na nás čekal autobus, a my se vrátili zpět do Brna. Exkurze proběhla jako součást  výuky kulturních slohů v rámci hodin dějepisu.