Anthropos

Ve čtvrtek 16. listopadu žáci 6.A a 6.B navštívili stálou expozici muzea Anthropos, která zachycuje nejstarší dějiny osídlení Moravy. V první části expozice věnované lovcům a sběračům se žáci seznámili s jednotlivými předchůdci člověka, ve druhé části expozice s názvem Nejstarší umění Evropy si prohlédli nástěnné malby a sošky venuší (včetně té nejslavnější – Věstonické venuše). V expozici Paleolitické technologie žáci objevili úžasný svět kamenných nástrojů a keramiky, což jim pomohlo lépe porozumět životu v době lovců a sběračů. Největší pozornosti se těšil modle mamuta v životní podobě. Dějepisná exkurze do muzea Anthropos poskytla žákům šestého ročníku jedinečný pohled do minulosti a různorodosti lidské historie.

Mgr. Marta Chocholáčová