AIESEC – týden se zahraničními studenty na ZŠ Hudcova

Naše škola se od 18. do 22. září stala dějištěm jedinečné události, která přivedla do našich lavic, a hlavně srdcí, šestici zahraničních studentů z Mexika, Srí Lanky, Thajska, Řecka, Turecka a Jordánska, se kterými jsme strávili nezapomenutelný týden plný vzájemného poznání, přátelství a kulturního obohacení.

Během svého pobytu se zahraniční hosté aktivně zapojili do našeho školního života. V hodinách nám prezentovali krásy svých zemí, podněcovali žáky k diskusi a pobízeli k vyzkoušení tradičních tanců a zpěvu, nebo nás naučili základy své řeči, což jsme jim na oplátku vynahradili výukou některých českých frází a slov.

Společně jsme také tvořili artefakty, jež nám umožnily přiblížit se kultuře a umění jednotlivých zemí, a zároveň vnesly do naší školy interkulturního ducha a velmi dobrou atmosféru. Naše výtvory skýtaly krásně barevná ponča, okouzlující sombréra, přepychové řecké amfory, antické sloupy a paláce. Osahali jsme si také techniku mozaiky nebo skládali hedvábné vějíře. Někteří žáci si naopak vyzkoušeli malování pravým srílanským čajem či bohatou tureckou kávou, nebo si dokonce vyzkoušeli připravit tradiční thajské pokrmy.

Ve čtvrtek se škola proměnila v arénu “her bez hranic”, nebo-li mezinárodní turnaj všech možných aktivit – od sportovních disciplín až po intelektuální výzvy.

Vrcholným okamžikem našeho týdne bylo setkání v rámci Global Village. Naši zahraniční přátelé zde mohli u svých stánků představit své země pomocí unikátních předmětů a tradic z jejich zemí, což zároveň vytvořilo prostor pro konverzaci, pořízení fotek s cizinci nebo také jako čas říct sbohem.

Celá akce sklidila velký úspěch a je nám důkazem, že kulturní rozdíly mohou být mostem k novým zážitkům, vztahům a porozumění.

V neposlední řadě bychom chtěli srdečně poděkovat rodinám, které si naše hosty vzaly pod svá křídla. Bez Vaší ochoty a pohostinnosti by spolupráce nebyla zdaleka tak vydařená.