Adaptační kurz

Ve dnech 21. – 23. září se naši šesťáci pod vedením třídních učitelů, pana zástupce pro 2. stupeň a pana školního psychologa zúčastnili adaptačního kurzu, který se uskutečnil v prostředí rekreačního střediska Hálův mlýn. Celá akce začala v úterý ráno. Autobus šesťáky převezl do Moravských Knínic. Z tohoto místa se žáci vydali na turistický výšlap malebnou krajinou. Jejich trasa vedla přes Veverskou Bítýšku, kde si děti doplnily své zásoby jídla a údolím Bílého potoka. Po cestě a společných aktivitách žáci odpoledne dorazili šťastně do místa ubytování.

Během tří dnů šesťáci absolvovali spoustu sportovních i vědomostních soutěží, které doplňovala společná setkání třídních kolektivů se školním psychologem a třídními učiteli. I přes chladné počasí se adapťák vydařil a splnil svůj hlavní účel: Žáci i třídní učitelé se opravdu adaptovali a dozvěděli se o sobě spoustu zajímavých informací. Během slunečného čtvrtečního odpoledne se všichni účastníci kurzu unavení, ale spokojení vrátili zpět ke škole a rozešli se do svých domovů.

A jaké byly reakce na prožitý kurz? Nejčastěji se ozývalo: “Proč kurz nebyl ještě delší?” Takové ocenění je současně i poděkováním všem, kteří kurz připravovali.