Život na Velké Moravě

13.10.2016 18:42

Navzdory chladnému a uplakanému počasí vyrazily obě dvě sedmé třídy v doprovodu svých dějepisářek v úterý 11. října 2016 směrem k Buchlovským kopcům. Jejich cílem se stala oblast Starého Města u Uherského Hradiště. Žáci nejdříve navštívili známý archeoskanzen Modrá, kde měli možnost se seznámit se způsobem života našich slovanských předků v době Velkomoravské říše. Poté svoji historickou procházku na chvíli přerušili poutavým výkladem a zajímavou exkurzí v expozici Živá voda, unikátním podvodním sladkovodním tunelu, který je ojedinělým experimentem v celé Evropě. Od jeseterů zpět do historie se žáci vrátili během krátkého putování z vesnice Modrá do nedalekého Velehradu. Zde jejich kroky zamířily do poutního kostela sv. Cyrila a Metoděje, konkrétně nádherné monumentální románsko – gotické baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Ne náhodou se toto místo může pyšnit vyznamenáním Zlaté růže, kterou získalo v roce 1985 od papeže Jana Pavla II. Posledním místem historického putování se stal Památník Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Zde se žáci symbolicky rozloučili s Velkou Moravou a autobus je opět za deštivého počasí odvezl do reality všedních dnů zpátky ke škole. Exkurze byla zajímavá, poučná a také díky počasí i náročná.

Mgr. Alena Heřmánková

foto viz fotogalerie

Zpět