Zimní pobyt na horách

24.03.2020 19:53

I v letošním roce byl pro žáky 4. a 5. tříd připraven zimní pobyt na horách ve Stříbrnicích, který se skládal ze dvou kurzů. S napětím jsme očekávali, jaké podmínky nám připraví počasí, které letošní zimě sněhovou nadílku moc nepřálo. Že přijdou ještě jiné skutečnosti, které zimní pobyt na horách ovlivní, nikdo netušil.

Na prvním kurzu jsme během pobytu měli spíše jarní počasí, sjezdovky na Kraličáku ale byly zasněžené a upravované, a tak jsme se mohli věnovat sjezdovému lyžování. Žáci byli rozděleni do družstev, kde se každý pod vedením svých instruktorů snažil zdokonalit své lyžařské dovednosti. Nechyběla ani metodická cvičení na lyžích, hry na sněhu nebo anglická konverzace.

Angličtině se žáci věnovali i ve večerním programu, a to především prostřednictvím konverzace, různých her, soutěží a plněním úkolů právě v anglickém jazyce. A nechyběla ani oblíbená diskotéka.

Dle ohlasu se žákům kurz líbil a splnil očekávání.

Druhý kurz se již neuskutečnil, neboť došlo k uzavření škol v důsledku mimořádného opatření kvůli koronavirové nákaze. Tak si přejme hlavně zdraví!

 

 

Zpět