Výtvarné tvoření ve 2. B

04.12.2018 17:51

Žáci 2. B rádi cokoliv vytváří a velmi se těší na pracovní činnosti a výtvarnou výchovu. Téma a výtvarné postupy, techniky jsou určené, ale kreativitě se meze nekladou. V pracovních činnostech se děti učí pracovat s šablonami, dodržovat pracovní postupy, své práce zdobí a tak je každý obrázek, výrobek jiný. Ve výtvarné výchově kreslíme, malujeme, zkoušíme a kombinujeme různé techniky. Hrajeme si s liniemi, barvami, tvary, kompozicemi a používáme netradiční a přírodní materiály. Poslední téma našich výtvarek jsou Vánoce a prvním použitým materiálem byla keramická hlína. První dvě hodiny děti pracovaly samostatně, aby si hlínu omakaly, poznaly její vlastnosti. V dalším bloku dvou hodin tvořily ve skupinách, musely se domlouvat, tolerovat názor druhého. Tvoření z keramické hlíny děti bavilo a výrobky jsou překrásné. Rodiče často na oblečení dětí poznají s jakými barvami, materiálem jsme  pracovali a trpělivě perou a čistí. Vánoce jsou inspirativním obdobím a tak se těším, jak si výtvarku s dětmi užijeme.

 

Zpět