Volby do žákovského parlamentu

18.10.2019 07:58

Ve dnech 9. a 16. října se ve škole uskutečnily volby do školního parlamentu. Hlasování se zúčastnili žáci druhého stupně a měli na výběr z několika možných kandidátů. Za každou třídu byli voleni dva zástupci, kteří budou obhajovat a prosazovat zájmy studentů v parlamentu. Účast byla téměř stoprocentní a výsledky mnohdy velmi těsné. Za šestý ročník do parlamentu postoupili Petr Šebek a Klára Lašáková z 6. A, Nela Vašinková a Tereza Kolaříková z 6. B, Nela Prachařová a Jan Šenk z 6. C. Ze sedmé třídy byli zvoleni Alžběta Čáňová a Ema Kalábová ze 7. A, Zuzana Kačerová a Albert Volf ze 7. B. V osmém ročníku zvítězili Adam Rous a Šimon Klacl z 8. A, Marek Jan Čermák a Patrik Suchánek z 8. B. Poslední, devátý ročník, budou zastupovat Matyáš Rada a Anna Janella Fego z 9. A, Martin Rábl a Jakub Růžička z 9. B.

Poděkování patří paní učitelce Štětinové, která měla volby na starost, a taktéž žákům a žačkám, kteří pomáhali v průběhu voleb.

 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

 

Zpět