Veselé zoubky – preventivní program

28.03.2018 10:23

Na konci března byl realizován pro žáky prvních tříd preventivní program „Veselé zoubky“. Tento program každoročně nabízí společnost DM drogerie, která zároveň dodává metodické materiály i balíčky se zubní hygienou pro děti.
Děti se seznámily se zásadami správné péče o zuby a s prevencí zubního kazu. V pohádce Jak Hurvínka bolel zub se všichni dozvěděli, co se může stát, když o své zoubky nebudou pečovat, zopakovali si, co zoubkům prospívá a co jim naopak škodí.
Žáci si své znalosti formou doplňování a spojování správných pojmů zaznamenali do pracovních listů.
Nakonec každý žák dostal balíček se základními potřebami pro správnou péči o dětský chrup, který všechny děti potěšil.
Poděkování patří i paní asistentce pedagoga Haně Nováčkové, která si tento preventivní program pro žáky připravila.

foto viz fotogalerie

Mgr. Jitka Hejzlarová

Zpět