Veselé zoubky – preventivní program

27.02.2017 21:22

Ve čtvrtek 23.2.2017 proběhl pro děti v prvních třídách preventivní program „Veselé zoubky“. Cílem programu bylo pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti správné péče o chrup dětí a prevence zubního kazu. Děti se seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou, jak se mění a co je to zubní kaz. Seznámily se se zásadami správné péče o zoubky, jak je čistit, aby byly bez kazu a proč navštěvovat zubního lékaře. Návodem k programu byla projekce filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, doplňování úkolů na interaktivní tabuli, pracovní listy. Každé dítě obdrželo samolepky s návodem správného čištění zoubků a preventivní balíček, který děti zaujal svým obsahem (zubní pasta, kartáček na zuby, přesýpací hodiny měřící dobu čištění zubů, žvýkačky a brožurku týkající se prevence zubního kazu). 

Mgr. Jitka Hejzlarová

foto viz fotogalerie

Zpět