Veselé zoubky – preventivní program

10.03.2016 13:04

Ve středu 9.3. proběhl pro děti v prvních třídách preventivní program „Veselé zoubky“.

Cílem programu bylo pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti správné péče o chrup dětí a prevence zubního kazu.

Děti se seznámily s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou, jak se mění a co je to zubní kaz. Seznámily se se zásadami správné péče o zoubky, jak je čistit, aby byly bez kazu a proč navštěvovat zubního lékaře.

Návodem k programu byla projekce filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, doplňování úkolů na interaktivní tabuli, pracovní listy.

Každé dítě obdrželo samolepky s návodem správného čištění zoubků a preventivní balíček, který děti zaujal svým obsahem (zubní pasta, kartáček na zuby, přesýpací hodiny měřící dobu čištění zubů, žvýkačky a brožurku týkající se prevence zubního kazu).

Mgr. Jitka Hejzlarová

foto viz fotogalerie

Zpět