Úspěchy našich žáků v matematické soutěži Pangea

16.04.2020 15:02
V únoru se žáci 4.-9. ročníku zúčastnili matematické soutěže Pangea. Soutěž je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z našeho běžného života. Letos na téma Média a Záchranné sbory.
Díky nově vybavené počítačové učebně mohli žáci tyto úlohy řešit elektronickou formou. Na 15 úloh měli 45 minut.
Největší úspěch a zároveň postup do finálového kola dosáhl žák 5.B Dominik Fasora. Získal 67 bodů ze 71 možných, čím se ve své kategorii umístil na 3. místě v Jihomoravském kraji (celkově 1492 soutěžících) nebo na 25. místě v rámci České republiky (celkově 10 645 soutěžících). Gratulujeme!
Dalších velmi dobrých výsledků dosáhli další žáci:
Ve 4. ročníku byly velmi úspěšné E.Jančiová a T.Hladíková, které skončily v Jihomoravském kraji na 23. místě, v 5. ročníku pak skončila v kraji na 25. místě E.Olšáková a L. Plechatá na 35. místě. V šestém ročníku se J. Šenk umístil na 38. místě v kraji, v 7.ročníku A. Švec na 41. místě v kraji, v 8. ročníku L.Rychlý na 37. místě v kraji. 
Gratulace tak patří i všem zúčastněným. Svými výsledky dokázali obstát v konkurenci víceletých gymnázií víc než obstojně.

 

 
Zpět