Technické muzeum

10.05.2016 16:44

Dle plnění ŠVP se žáci sedmých tříd zúčastnili exkurze v Technickém muzeu v Brně Králově Poli. Připraven byl pro ně zajímavý odborný výklad napříč celou výstavou, za což děkujeme průvodcům TM. Děti se dozvěděly spoustu nových věcí o fungování různých strojů, spoustu věcí si měly možnost také sami vyzkoušet. Kromě stálých expozic byla mimořádně i například výstava s názvem ´Začalo to kamenem´, kde měli žáci možnost prohlédnout si jakým způsobem se vyvíjelo dopravní značení na našem území. Připravena byla rovněž oblíbená technická herna, kde se žáci zábavným způsobem seznamovali s různými zákony fyziky a jejich aplikacemi. Akce se opět vydařila a děti mají další zajímavé poznatky ze světa fyziky.

Mgr. Ondřej Krátký

foto viz fotogalerie