(Staro)-nová školní knihovna

03.09.2020 16:05

Neodmyslitelnou součástí naší školy je školní knihovna. V uplynulém školním roce prodělala knihovna celkovou revizi a můžete ji navštívit v novém kabátě.

Za přispění sbírky uspořádané při zahradní slavnosti a také díky štědrým darům rodičů našich žáků se podařilo značně rozšířit a hlavně zmodernizovat stávající zásobu knih žákovské knihovny.

Jelikož proběhla rozsáhlá inventarizace a revize knihovního fondu, žáci se mohou těšit na spoustu aktuálních knih. Zasmát se mohou u série deníků poseroutky a mimoňky. Ztratit se ve světě čar a kouzel mohou společně s Harrym Potterem nebo se sourozenci Pevensyovými v Letopisech Narnie. Kdo se rád bojí, může si přečíst tajuplnou Prašinu. Dobrodružství naleznou děti v sérii Hraničářův učeň. Na ty, co mají rádi fantasy, čeká kolekce knih Roalda Dahla. Milovníci poznání si mohou listovat v zajímavých encyklopediích. Mladší děti zase ocení sérii Příběhy se šťastným koncem. A kdo má rád příběhy ze současnosti, na toho čekají knihy od Davida Walliamse.

 

A kdy že si je, děti, můžete zajít půjčit? V podstatě kdykoli. Ráda Vás uvidím každou přestávku v době od 7:40 do 11:50. 

Již tento týden jsem v knihovně mohla přivítat nové čtenáře a věřím, že jich bude postupně přibývat.

 

Vaše paní knihovnice

G. Krčová

Zpět