Soutěž v programování LEGO robotů

18.10.2019 13:19

V pondělí se na ZŠ Husova konala soutěž v programování LEGO robotů s podtitulem Havárie v elektrárně. Na skvělé výsledky z loňského roku navázaly týmy z naší školy i letos. Čtyřčlenné týmy měly za úkol si nejprve sestavit svého robota, který měl následně řešit situace, které mohou nastat po havárii v elektrárně. Ve vedlejší soutěži za design robota se umístil tým "Scratch gang" složený z kluků ze 6.C a 7.B na druhém místě. Jejich robot Black bug zaujal porotce a kluci si odnesli sladkou výhru.

V soutěžních úkolech se oběma týmům dařilo, tým "Loňští vítězové" (9.A + 9.B) bohužel při "hledání grafitu" trošku zaváhal a přišel o pár bodů. To nakonec rozhodlo, že se celkově umístili na třetím místě. Scratch gang prošel všechny úkoly na výbornou a celou soutěž tak vyhrál! 

Klukům gratulujeme k třetímu a prvnímu místu!

 

Zpět