Skutečně zdravá škola

12.10.2016 12:03

Nedaleko centra Brna se nachází Farma Ráječek, která se zaměřuje na pěstování zeleniny, od roku 2001 pak zejména na listovou a košťálovou zeleninu. Po celou sezónu nabízí více než deset druhů salátů v několika barevných variacích, kedlubny, červené a bílé zelí, pekingské zelí, kapustu, květák.

V pátek 23. 9. 2016 se v rámci programu „Skutečně zdravá škola“ a výuky o zdravém životním stylu účastnili exkurze na této farmě čtvrté třídy naší školy. Žáci zhlédli rozsáhlá pole, na kterých zelenina vyrůstá, seznámili se se způsobem pěstování, sklizně a přípravy na expedici. Viděli také  obrovské lednice pro uchovávání  a způsob balení pro přípravu na prodej. Balení probíhá ručně, což všechny překvapilo. Největší zájem však  vzbudila poslední část, kdy proběhla ochutnávka pěstovaných produktů. Po salátech a zejména pak kedlubnách se jen zaprášilo. Tato akce byla pro žáky velkým přínosem.

Zpět