Saturnin - Mahenovo divadlo

05.11.2018 20:37

Žáci 9. ročníku zahájili další školní týden kulturním zážitkem. V pondělí 5. listopadu se v doprovodu třídní učitelky a zástupce pro 2. stupeň vydali do nádherných prostor historické budovy Mahenova divadla, kterou velmi dobře znají z konce loňského roku, protože sem uskutečnili exkurzi do divadelního zákulisí. Tentokrát se však deváťáci slavnostně oblékli, usadili se do lóží a zaposlouchali se do děje představení s názvem Saturnin. Přestože děj knihy všichni znají nejenom z četby knihy Zdeňka Jirotky, ale i z filmu, který byl podle stejnojmenné knihy natočen, znovu se mohli pousmát nad mnoha příslovími tety Kateřiny či geniálními nápady sluhy Saturnina. Velmi kvalitní výkon všech herců a důstojná reprezentace našich žáků určitě přispěly k příjemné atmosféře pondělního dopoledne.

Mgr. Alena Heřmánková

Zpět