První stupeň v divadle

19.12.2018 22:15

Prosinec je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce, kdy si společně s dětmi užíváme adventní čas a těšíme se na Vánoce. Abychom si tyto dny ještě více společně užili a zpříjemnili, vyrazili jsme s dětmi na divadelní představení.

Ve čtvrtek 13.12.2018 se žáci 4. a 5. ročníků zúčastnili anglického divadla na motivy knihy a filmu "Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň," sjednané s brněnským týmem Domino Theater & Domino Project, Brno-Jundrov. Nebylo to první představení, které jsme od tohoto spolku mohli shlédnout, a rádi se k nim vracíme. Stejně jako na předešlém anglicko-českém představení Jeníček a Mařenka, i letos slavilo divadlo u dětí úspěch. Novinkou ovšem bylo, že celé představení probíhalo v anglickém jazyce (nezazněla vůbec čeština), takže žáci museli po celou dobu bedlivě dávat pozor, i když většina z nich základní děj příběhu již znala. Velice oceňujeme také vstřícný přístup divadla a bezproblémovou komunikaci, kdy rovněž ke každému představení zasílají doplňkové materiály včetně slovní zásoby, kterou by děti nemusely znát.

Ve středu 19. 12. 2018 vyrazily za kulturou také všechny 1. 2. a 3 ročníky, tentokrát do divadla Radost na představení Pipi Dlouhá punčocha. Žáci se prostřednictvím herců a jejich skvělých hereckých, tanečních i pěveckých výkonů seznámily s jednotlivými postavami a nejznámějšími příhodami z filmu a knihy Pipi Dlouhá punčocha od známé autorky Astrid Lindgrenové. Při scénách, kdy se Pipi přistěhovala do Vily Vilekuly, seznámila se s Tomym a Anikou, navštívila školu, přelstila policisty, přemohla zloděje, plavila se společně s tatínkem a svými kamarády po moři a mnohých dalších, samozřejmě nechyběl ani Pan Nilson. Atmosféru děje dotvářely velkolepé kulisy a herci byli s diváky ve stálém kontaktu.

Děkujeme za velmi příjemné kulturní zážitky.

Fotografie naleznete ve fotogelerii naší školy.

 

Zpět