První stupeň v divadle

19.12.2018 21:23

Prosinec je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce, kdy se společně s dětmi těšíme na Vánoce a snažíme se adventní dny a čekání na tento krásný čas co nejvíce zpříjemnit. Abychom si tyto dny ještě více užili, vyrazili jsme s dětmi na divadelní představení.

Ve čtvrtek 13.12.2018 se žáci 4. a 5. ročníků zúčastnili anglického divadla na motivy knihy a filmu "Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň," sjednané s brněnským týmem Domino Theater & Domino Project, Brno-Jundrov. Nebylo to první představení, které jsme od tohoto spolku mohli shlédnout, a rádi se k nim vracíme. Stejně jako na minulém anglicko-českém představení Jeníčka a Mařenky i letos slavilo divadlo u dětí úspěch. Novinkou bylo, že celé představení probíhalo v anglickém jazyce (nezazněla vůbec čeština), takže žáci museli po celou dobu bedlivě dávat pozor, i když většina z nich základní děj příběhu již znala. Velice oceňujeme také vstřícný přístup divadla a bezproblémovou komunikaci, kdy rovněž ke každému představení zasílají doplňkové materiály včetně slovní zásoby, kterou by děti nemusely znát.

Ve středu 19. 12. 2018 vyrazily za kulturou také všechny 1. 2. a 3. ročníky a to do divadla Radost na představení Pipi Dlouhá punčocha. Divadlo mělo u žáků velký úspěch. Seznámili se s postavami z příběhu Pipi Dlouhá punčocha od Astrid Lindgrenové, které je svými úžasnými hereckými, tanečními i pěveckými  výkony vtáhly do děje a nastínily tak nejznámější situace z knihy či filmu. Při scénách, kdy se Pipi přistěhovala do Vily Vilekuly, seznámila se s Tomym a Anikou, navštívila školu, přelstila policisty, přemohla zloděje, plavila se společně s tatínkem a svými kamarády po moři a při mnohých dalších, samozřejmě nechyběl ani Pan Nilson. Atmosféru děje dotvářely velkolepé kulisy a herci byli s diváky ve stálém kontaktu.

Děkujeme za velmi příjemné kulturní zážitky.

 

 
Zpět