Projektový den ve školní družině - Mlsáme zdravě

28.11.2019 12:03
Ve spolupráci s odbornicí na zdravou výživu Mgr. Andreou Hruškovou se na naší škole dne 12. 11. 2019 uskutečnil projektový den v rámci kroužku "Malá kuchařka" pod názvem MLSÁME ZDRAVĚ. Děti byly seznámeny s nutričně hodnotnými surovinami, které jsou vhodné i např. pro přípravu školních svačinek (červená čočka, různé druhy obilných vloček, jáhly, sezónní ovoce a zelenina, dátlový a javorový sirup,aj.)
Děti si společně s lektorkou a vedoucí kroužku připravily zeleninové špízy, pomazánku z červené čočky, zapečené müsli, jablečný puding, tvarohový dortík s banány, dezert s karamelizovanými jablíčky a zakysanou smetanou a jáhlové kuličky s datlovým sirupem.
Všem moc chutnalo a odnesly si i výslužku domů pro rodiče. Poznaly, že i tzv. zdravé potraviny mohou být připraveny zajímavě a chutně. 
Můžete se podívat ve fotogalerii.
 
Bc. Věra Bláhová
Zpět