Projekt pro žáky 7. tříd - Po stopách věrozvěstů

03.10.2020 17:21

V rámci projektu se žáci postupně seznámí v oblastmi dějepisu a literatury, kterých se téma dotýká. První částí byla exkurze do skanzenu v Modré u Velehradu, kde se nachází replika slovanské osady z doby Velké Moravy. Žáci si s průvodcem prošli celou osadu a vyslechli velmi podrobný výklad. Prohlédli si jednotlivá obydlí, viděli školu i s „ubytovacím zařízením“ pro žáky i učitele, viděli proslulou baziliku na Velehradě i muzeum Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Jako nadstandard měli všichni možnost vidět ojedinělou expozici Živá voda. Podvodní tunel jim umožnil spatřit snad všechny sladkovodní ryby, které se u nás vyskytují.

Další částí projektu bude přednáška, film o životě Cyrila a Metoděje a literární texty, které patří do tohoto období.

 

Zpět