projekt EDISON

16.02.2016 12:15

V týdnu od 8. do 12.2. proběhl na naší škole projekt EDISON. Škola spolu s rodinami našich žáků hostila 6 zahraničních stážistů - vysokoškoláků - z Brazílie, Indonésie, Jordánska, Číny, Turecka a Gruzie. Stážisté vyučovali ve třídách od 3. do 9. ročníku po celý týden. Žáci se dozvěděli nejen mnoho zajímavého o domovských zemích stážistů, ale zahráli si se stážisty různé hry, zpívali, tančili nebo také vařili národní jídla. Děti se stážisty průběžně komunikovaly o přestávkách, zajišťovaly občerstvení nebo doprovod stážistů do jednotlivých tříd. Ve čtvrtek 11.2. se projekt EDISON propojil se školní soutěží "Hudcova má talent" a stážisté se stali jak porotci, tak účastníky soutěže. Tato akce měla u stážistů i žáků velký úspěch. Ve čtvrtek odpoledne učitelky angličtiny uspořádaly společné setkání stážistů a hostitelských rodin prohlídkou Labyrintu pod Zelňákem. V pátek 12.2. byl projekt uzavřen závěrečným programem s názvem "Global Village". Nejprve žáci druhého stupně prezentovali před celým druhým stupněm a stážisty fakta a zajímavosti o České republice, posléze se stážisté přesunuli do tělocvičny a u "národních stánků" se rozloučili s žáky prvního i druhého stupně. Vše bylo uzavřeno společným fotografováním. Rády bychom touto cestou poděkovaly především našim stážistům, hostitelským rodinám, učitelům a všem žákům, kteří se aktivně zúčastnili organizace této akce. Akce měla obrovský pozitivní ohlas ze strany stážistů i dětí. Těšíme se opět příští rok!

PhDr. Zita Nováková, Mgr. Kateřina Ševčíková, Mgr. Gabriela Švábová

foto viz fotogalerie

Děkovný dopis od zahraničních stážistů.