Projekt EDISON 2018

17.05.2018 09:22

V týdnu od 26.2. do 2.3. proběhl na naší škole další ročník projektu EDISON. Letos škola spolu s rodinami našich žáků hostila hned 7 zahraničních stážistů. Tentokrát k nám zavítali vysokoškolští studenti z Turecka, Indonésie, Běloruska, Ruska, Brazílie, Číny a Thajska. Jako každý rok stážisté vyučovali ve třídách od 3. do 9. ročníku po celý týden. Žáci se tak dozvěděli nejen spoustu zajímavých informací o domovských zemích stážistů, ale také si se stážisty zahráli různé hry, naučili se některé lidové tance a vyzkoušeli si přípravu tradičních jídel. Děti se stážisty komunikovaly i o přestávkách a doprovázely je do tříd, čímž se rovněž významně podílely na úspěšném zajištění akce. Ve čtvrtek odpoledne pak proběhlo setkání stážistů a jejich hostitelských rodin ve sportovním centru Balkán, kde se všichni společně utkali v bowlingovém turnaji. V pátek 2.3. byl projekt uzavřen závěrečným programem “Global Village”. 

A protože celý týden stážisté představovali žákům své rodné země, poslední den si žáci 2. stupně se stážisty vyměnili role, aby jim a celému 2. stupni zprostředkovali zajímavé informace nejen o České republice a Brnu, ale seznámili je i s krásami naší městské části Medlánky. Následně se stážisté přesunuli do tělocvičny a u “národních stánků” se rozloučili s žáky 1. i 2. stupně. Vše bylo zakončeno společným fotografováním. 

V letošním roce byla naše škola posledním působištěm stážistů, kteří tak měli možnost srovnání. Velmi nás proto potěšilo pozitivní hodnocení úrovně angličtiny našich žáků. Stážisté oceňovali především jejich schopnost porozumění a velmi dobré komunikační dovednosti již od nižších ročníků. Rádi bychom touto cestou poděkovali stážistům, hostitelským rodinám, učitelům a všem žákům, kteří se aktivně podíleli na organizaci projektu. Akce měla opět obrovský pozitivní ohlas.

Mgr. Gabriela Švábová

Zpět