Praha historická a dnes (projekt žáků 9. tříd)

26.09.2016 18:29

Každoročně na deváté třídy čeká hlavní město se svými památkami i současností. Letos jsme vyrazili 23. září již za kuropění (v 6.00) a přesunuli se autobusem do naší stověžaté matky měst. Program byl nabitý – Pražský hrad, Starý královský palác, chrám sv. Víta, Zlatá ulička, věž Daliborka, Staré zámecké schody, Poslanecká sněmovna a Senát ČR. Taky oběd v „Mekáči“ a Karlův most, Staroměstské náměstí, Staroměstský orloj, Židovský hřbitov, drahá Pařížská ulice, cesta metrem na Vyšehrad, rotunda, kostel a hradby a především vyšehradský hřbitov se spoustou slavných i významných osob, které tady našli svůj klid.

Nachodili jsme toho plno, ale všude se naši žáci chovali velmi dobře, nikde neudělali škole, sobě ani nám ostudu. Bez problémů proběhla i cesta autobusem, i když při té zpáteční byla trochu zácpa, ale v pátek se to dalo čekat. Přijeli jsme ke škole ve 21.00 unavení, ale spokojení. My i žáci.

Děkujeme všem účastníkům za krásnou exkurzi.

Taťána Štětinová, Monika Válková

foto viz fotogalerie

Zpět