Praha - 9. A

20.09.2018 13:47

V pondělí 17. září v 6. 09 se žáci 9. třídy rozjeli vlakem společnosti RegioJet do cíle školní exkurze. Tímto místem byla stověžatá Praha se všemi svými pamětihodnostmi, zákoutími a krásami hlavního města. Jejich první zastávkou se stala historická budova Národního divadla, odtud se vycházkou žáci přes Karlův most dostali do Valdštejnských zahrad a prostor Senátu. Poté všichni zamířili do objektu Pražského hradu, kde navštívili Starý královský palác, chrám sv. Víta a Zlatou uličku, kterou prošli přes Malou Stranu až do cíle jejich občerstvovací stanice – místního KFC. Po důkladném obědě následovala procházka Židovským městem – Pinkasova synagoga a Židovský hřbitov. Metrem se žáci přesunuli ze stanice Staroměstská do stanice Vyšehrad, kde se mohli obdivovat krásám starobylého vyšehradského objektu s rotundou a bazilikou a samozřejmě zde také navštívili Slavín, místo posledního odpočinku slavných osobností. V závěru už následoval jen přesun na Hlavní nádraží Praha, kde všichni unavení a plní zážitků usedli do vlaku a odpočívali po náročném dni až do stanice Brno – hlavní nádraží. :) 

Mgr. Alena Heřmánková

foto v galerii

Zpět