Osmáci na vodě

24.06.2019 12:08

Na předposlední červnový týden nachystali tělocvikáři upgrade minulých vodáckých kurzů. Lužnici vyměnili za Vltavu, tábor na Krkavci za vodácké kempy a „voleje“ za peřeje. A tak jsme v pondělí s napětím vyrazili vlakem vstříc peřejím, jezům a pro mnohé i novým zážitkům. A že jich bylo. Jezdit jako háček nebo zadák, naučit se pádlovat i kormidlovat, vylévat cvaknutou loď, hledat nejlepší cestu, soulodit, ale hlavně každý den zdolat několik jezů, které na vás, v lepším případě, jen šplíchají. A v tom horším případě se cvaknete….a musíte držet pádlo, chytit loď a věci a to všechno ve studené vodě…a ať už je u mě učitel(ka), aby mi pomohl(a). Taky jsme si měli zapamatovat Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna, prý jsou důležitá. 

Počasí nám přálo, přestože jsme i zmokli a my jsme asi byli šikovní, protože jsme všechno v pohodě zvládli a vodák jsme si užili. 

Děkujeme panu Šmardovi a paní Hejzlarové za skvělý nápad i organizaci.                                       

                                                  osmáci

Fotky a videa můžete nalézt na školním instagramu a ve fotogalerii.

Zpět