Noc s Andersenem mezinárodně

04.04.2019 20:47

Z pátku 29. března na sobotu 30. března se i naše škola zúčastnila úspěšné mezinárodní akce na podporu čtení – Noc s Andersenem, která je organizována u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Pro letošní rok byla zvolena dvě témata: Andersen známý a neznámý a 70. narozeniny vydavatelství Albatros. My jsme si zvolili Andersenovy pohádky.  Noc s Andersenem jsme připravili ve spolupráci s dalšími školami, ZŠ J. G. Tajovského Senec, ZUŠ Senec a ZŠ a MŠ Václava Havla Žďárec. V naší škole nocovali žáci druhých a čtvrtých tříd. Program byl následující: druháci se dočkali návštěvy samotného pana Andersena, poslechli si pohádku Ošklivé káčátko ve slovenštině, zazpívali i zasoutěžili a poznali nové kamarády ze Slovenska. Společně s žáky čtvrtých tříd shlédli jimi vytvořenou animaci Cínový vojáček.

Čtvrťáci noc zahájili prezentací, během níž se seznámili s postavou H. CH. Andersena. Dále se formou her a aktivit blíže seznamovali s jeho pohádkami. V závěru prezentovali své knihy a na dobrou noc jim byly přečteny autorovy nejznámější pohádky. Ozvláštnění programu představovala animace, v níž byli žáci 4. ročníku přímo herci.

A protože všem po tak nabitém programu opravdu vytrávilo, pochutnání si na dobré pizze přišlo vhod!

Děkujeme všem za účast a podílení se na této vydařené akci a těšíme se na další spolupráci.

 

Zpět