Návštěva Hvězdárny a planetária v Brně

19.11.2018 17:54

V pátek 2.11.2018 navštívily 5. třídy Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře v Brně, kde se zúčastnily programu Úžasné planety, který korespondoval s probíranou látkou v přírodovědě.

Zaměstnankyně planetária dětem nejdřív ukázala hvězdnou oblohu a spoustu souhvězdí, které by jinak na naší polovině zeměkoule nikdy neviděly. Děti díky tomuto programu putovaly spalujícím žárem a mrazivými pustinami, vesmírným vzduchoprázdnem i různými hustými atmosférami. Dozvěděly se něco o gigantické bouři, proletěly se nad vrcholem největší sopky ve Sluneční soustavě i nad okrajem nejhlubšího kaňonu a zastavily se také na planetě Zemi, z níž pak na noční obloze mohly pozorovat různá souhvězdí, hvězdy a planety.

Žáci a žákyně si celý program moc užili a díky tomuto představení mohli více rozpracovat svoje projekty do přírodovědy.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.

 

Zpět