Národní park Podyjí

30.06.2019 19:16

V pátek 14. června se žáci a žákyně 5. ročníku vypravili do Národního parku Podyjí. Jejich program začínal v obci Čížov, kde se rozdělili na dvě skupiny. První skupina zůstala v informačním centru Správy Národního parku Podyjí v Čížově, kde proběhla přednáška správce NP a po ní následoval dokumentární film o zdejší fauně a flóře. Druhá skupina vyrazila na naučnou stezku z Čížova k Hardeggské vyhlídce. Cesta byla zpestřena hledačkou, tedy plněním úkolů a luštěním tajenky na osmi stanovištích do připraveného pracovního listu. Po absolvování asi 5 kilometrů dlouhé trasy se obě skupiny vystřídaly. Před odjezdem do Brna se děti občerstvily a vydaly se autobusem zpět ke škole.

Celý výlet se žákům i žákyním velmi líbil, aktivně se zapojili do připraveného programu a vše bez problémů zvládli. K úspěšnému zvládnutí celé akce přispělo i velmi pěkné počasí a milý přístup pracovníků správy Národního parku Podyjí.

 
Zpět