Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy 2019

04.11.2019 16:59

1. -  3. třídy naší školy se tento školní rok zapojily do 10. ročníku česko – slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst. Tento projekt organizuje každý rok Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě a Knihovna Jiřího Mahena v Brně a jeho cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a také podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci jednotlivých tříd škol, které jsou do projektu zapojeny, vyrobí záložku na dané téma a vymění si je se žáky z přidělené partnerské školy. Tvorba záložek byla provázena čtením pohádek, příběhů a seznamováním se s autory knih. Děti si tvoření moc užily a ještě před podzimními prázdninami byl balík plný záložek odeslán na Slovensko. Netrpělivě jsme také my očekávali balík ze Slovenska, který dorazil v pátek 1. 11. 2019 a z obdržených záložek měly děti obrovskou radost. Moc děkujeme ZŠ Hurbanova z Martina za spolupráci!

Fotografie z tvoření záložek si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.

 

Zpět